OCIEPLANIE PIANĄ PUR

Ocieplanie pianą poliuretanową to nowoczesna, precyzyjna i niezwykle szybka metoda termoizolacji. Polega na nakładaniu piany PUR metodą natryskową. Piany PUR podzielić możemy na dwa podstawowe rodzaje: otwarto- i zamkniętokomórkowe.

PIANA OTWARTOKOMÓRKOWA
Jest to piana o strukturze lekkiej zbudowana z komórek otwartych. Jest to materiał „oddychający” – para wodna nie skrapla się na jego powierzchni.
Piana otwartokomórkowa stanowi najcieńszy sposób izolacji budynku. Można ją zastosować w izolacjach poddaszy oraz wewnętrznych ścian budynku.
Nie nadaje się ona do izolacji zewnętrznych (może pochłaniać wodę i ma zbyt wysoką elastyczność).

PIANA ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWA
Jest to piana o strukturze ciężkiej zbudowana z komórek gęstych (30-60 kg/m3). Materiał ten ze względu na swoją gęstość jest wyjątkowo odporny na ściskanie, cechuje się też znikomą paroprzepuszczalnością.
Pianę zamkniętokomórkową można zastosować do termo- i hydroizolacji dachów płaskich, ścian zewnętrznych, fundamentów, piwnic, zbiorników, budynków przemysłowych, użytku rolnego itp.

Dlaczego warto zastosować ocieplenie pianą PUR?
Ocieplenie pianą PUR zapewnia osiągnięcie najwyższego oporu cieplnego i najniższego poziomu hałasu przy zachowaniu bilansu ekologicznego oraz zdrowotnego.

Obecnie niezwykle popularna jest hydroizolacja dachów płaskich pianą PUR. Jest to aktualnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia dachów przed wilgocią. Szczelna, jednorodna i niezwykle trwała warstwa piany zamkniętokomórkowej zabezpiecza dach przed przeciekami na długie lata. Nasze produkty zapewniają zarówno renowację dachów, jak i uszczelnianie istniejących już pokryć. Są bardzo bezpieczne dla ludzi i środowiska. Piana PUR tworzy idealną ochronę nawet dla konstrukcji o skomplikowanym kształcie. Substancje uszczelniające są odporne na duże amplitudy temperatur oraz na promieniowanie UV.