EKOLOGIA/EKONOMIA CIEPŁA

Właściwa termoizolacja gwarantuje przyjazność budynku dla środowiska oraz jego energooszczędność. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można zredukować zużycie energii, ograniczyć wydatki z tym związane, a także pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Jednym z najistotniejszych aspektów w budownictwie ekologicznym jest optymalna termoizolacja budynku – to ona w największym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Dobrze zaizolowany dom wolniej nagrzewa się latem, zimą zaś – wolniej się wychładza. Właściwa izolacja cieplna pozwala dodatkowo na ograniczenie zużycia energii w budynku, a więc, finalnie, wpływa na obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

Ekologiczne podejście do tematu termoizolacji jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale także po prostu opłacalne. Eksperci twierdzą, że dzięki dobrym decyzjom można zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet do 80% kosztów.

Celuloza, wełna drzewna, wełna skalna oraz piana PUR to produkty ekonomicznie opłacalne i ekologiczne, przyjazne środowisku, bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.