WDMUCHIWANIE WEŁNY I CELULOZY

Wełna drzewna, wełna mineralna i celuloza to naturalne materiały termoizolacyjne o doskonałych parametrach cieplnych.

Szczególnie poleca się wykonanie z ich użyciem docieplenia metodą wdmuchiwania granulatu – tylko taka metoda gwarantuje uzyskanie warstwy izolacji o wybranej co do centymetra grubości, pożądanej gęstości i określonym ciężarze.

Dlaczego warto wybrać metodę wdmuchiwania zamiast tradycyjnej wełny „z rolki”?

Granulat wełny i celulozy to materiał, który szczególnie dobrze sprawdzi się przy ocieplaniu dachów, stropów i podłóg, a także miejsc trudno dostępnych, choć można go wykorzystać również do termoizolacji ścian – od zewnątrz lub od wewnątrz. Łączy on w sobie dotychczas znane zalety wełny mineralnej z zupełnie nowymi. Co więcej, jest to rozwiązanie korzystne ekonomicznie.

W czasie wdmuchiwania włókna scalają się ze sobą, tworząc ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, eliminującą powstawanie mostków termicznych. Co ważne, luźna wełna do wdmuchiwania jest lekka, elastyczna oraz sprężysta, dzięki czemu dopasowuje się do miejsca, precyzyjnie wypełniając wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni, kompensuje naprężenia i nie obciąża konstrukcji nośnej.

Niezmienna w czasie, niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła przekłada się na wysoki opór termiczny i bardzo dobre, stabilne właściwości izolacyjne – nawet po latach ułożona izolacja zachowuje swoje parametry użytkowe. Ciepło w okresie niskich temperatur nie ucieka z budynku, a podczas upałów zatrzymywane jest na zewnątrz – w ten sposób wnętrza w sezonie zimowym są skutecznie chronione przed wychłodzeniem, a latem zabezpieczone przed przegrzaniem. W praktyce oznacza to niższe koszty ogrzewania czy chłodzenia pomieszczeń oraz – niezbędny dla dobrego samopoczucia – wysoki komfort cieplny przez cały rok.

Po wełnę do wdmuchiwania warto sięgnąć również wówczas, gdy zależy nam na wyciszeniu wnętrz. Sprzyja ona stworzeniu komfortowej przestrzeni, w której można wypocząć po całym dniu, a jeśli zajdzie potrzeba – spokojnie uczyć się czy pracować.

Ponadto bardzo dobra paroprzepuszczalność wełny umożliwia szybkie odprowadzenie wilgoci i zapobiega gromadzeniu się jej w warstwie ocieplenia. Izolacja „oddycha”, a grzyby i inne mikroorganizmy zagrażające naszemu zdrowiu i estetyce wnętrz zostają pozbawione środowiska, w którym mogłyby się rozwijać.

WDMUCHIWANIE GRANULATU WEŁNY DRZEWNEJ

WDMUCHIWANIE GRANULATU WEŁNY MINERALNEJ

WDMUCHIWANIE GRANULATU CELULOZY