NATRYSK PIANĄ PUR

Postaw na sprawdzone oraz efektywne rozwiązania i zadbaj o wysoką termoizolacyjność obiektu użytkowego – domu jednorodzinnego, garażu czy warsztatu.

Ocieplanie pianą PUR to nowoczesna, precyzyjna i niezwykle szybka metoda termoizolacji. Polega na nakładaniu spienionego poliuretanu metodą natryskową przez wykwalifikowanego pracownika. Technologia ta, ze względu na uzyskiwane rezultaty, zdecydowanie przewyższa klasyczne techniki wykonywania izolacji (np. poprzez układanie waty szklanej). Przekłada się to znacząco na wysokość rachunków za ogrzewanie. Piany PUR podzielić możemy na dwa podstawowe rodzaje: otwarto- i zamkniętokomórkowe. Podstawowa różnica polega na przeznaczeniu – ocieplanie z otwartokomórkowej wykonuje się jedynie wewnątrz budynków.

PIANA OTWARTOKOMÓRKOWA
Jest to piana o strukturze lekkiej zbudowana z komórek otwartych. Jest to materiał „oddychający” – para wodna nie skrapla się na jego powierzchni.
Piana otwartokomórkowa stanowi najcieńszy sposób izolacji budynku. Można ją zastosować w izolacjach poddaszy oraz wewnętrznych ścian budynku.
Nie nadaje się ona do izolacji zewnętrznych (może pochłaniać wodę i ma zbyt wysoką elastyczność).

PIANA ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWA
Jest to piana o strukturze ciężkiej zbudowana z komórek gęstych (30-60 kg/m3). Materiał ten ze względu na swoją gęstość jest wyjątkowo odporny na ściskanie, cechuje się też znikomą paroprzepuszczalnością.
Pianę zamkniętokomórkową można zastosować do termo- i hydroizolacji dachów płaskich, ścian zewnętrznych, fundamentów, piwnic, zbiorników, budynków przemysłowych, użytku rolnego itp.

Dlaczego warto zastosować ocieplenie pianą PUR?
Ocieplenie pianą PUR zapewnia osiągnięcie najwyższego oporu cieplnego i najniższego poziomu hałasu przy zachowaniu bilansu ekologicznego oraz zdrowotnego.

Obecnie niezwykle popularna jest hydroizolacja dachów płaskich pianą PUR. Jest to aktualnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia dachów przed wilgocią. Szczelna, jednorodna i niezwykle trwała warstwa piany zamkniętokomórkowej zabezpiecza dach przed przeciekami na długie lata. Nasze produkty zapewniają zarówno renowację dachów, jak i uszczelnianie istniejących już pokryć. Są bardzo bezpieczne dla ludzi i środowiska. Piana PUR tworzy idealną ochronę nawet dla konstrukcji o skomplikowanym kształcie. Substancje uszczelniające są odporne na duże amplitudy temperatur oraz na promieniowanie UV.