WDMUCHIWANIE GRANULATU WEŁNY DRZEWNEJ

Wysoka izolacyjność budynku to kluczowa kwestia – nie tylko wpływa korzystnie na komfort użytkowania przestrzeni, ale również przekłada się na koszty utrzymania. Wysokie rachunki za prąd niejednokrotnie spowodowane są brakiem termoizolacji lub jej nieprawidłowym wykonaniem.

Jednym z zakresów naszych działań jest termoizolacja poprzez wdmuchiwanie wełny drzewnej – wyjątkowo efektywna metoda polegająca na pneumatycznym wtłaczaniu odpowiedniego granulatu w celu wykonania izolacji. Ta innowacyjna technika posiada liczne atuty i cieszy się coraz większą popularnością, również wśród właścicieli hal produkcyjnych i magazynowych.

Wełna drzewna to ekologiczny materiał termoizolacyjny z sortowanych włókien świeżego, nieprzetworzonego drewna iglastego. Dostawcą granulatu jest firma STEICO, producent STEICO ZELL.

Ocieplanie wełną drzewną Steico świetnie sprawdzi się w przypadku poddaszy domów, ścian działowych, piwnic oraz garaży. Metoda wdmuchiwania jest z powodzeniem wykorzystywana w termoizolacji nowych domów, jak i w starym budownictwie, często miewającym problemy z wilgocią.

Dzięki metodzie ciśnieniowej możliwa jest aplikacja materiału zarówno na poddaszu, jak i w ścianie działowej przy pomocy niewielkiego otworu – tym samym nawet niedostępne strefy zostają zawsze odpowiednio zaizolowane, bez konieczności uciążliwego skuwania tynków czy demontowania części konstrukcji.

Jeżeli poszukują Państwo firmy realizującej usługi z zakresu termoizolacji budynków metodą ocieplania wełną drzewną Steico – zapraszamy do kontaktu.

Jej podstawowe zalety:
– bezspoinowa warstwa termoizolacji niewymagająca przycinania;
– perfekcyjna ochrona przed utratą ciepła w zimie;
– perfekcyjna ochrona przed przegrzewaniem budynku w lecie;
– materiał otwarty dyfuzyjnie – trwała ochrona konstrukcji przed wilgocią;
– najwyższa jakość gwarantowana przez wieloletnie doświadczenie produkcyjne;
– długotrwałe zabezpieczenie przed osiadaniem dzięki klinowaniu się włókien drzewnych;
– dostępne certyfikaty izolacyjności akustycznej oraz odporności ogniowej;
– produkt ekologiczny, nadaje się do powtórnego przetworzenia podobnie jak naturalne drewno.

Obszary zastosowania:
– nowe i stare budownictwo;
– piwnice;
– garaże;
– hale przemysłowe;
– hale produkcyjne;
– budownictwo mieszkaniowe.